TEL PL: 0048 504 703 900 TEL NL: 0031 626 281 810

Jak rozliczyć PIT z Holandii? Poznaj najważniejsze zasady!

Składanie zeznania podatkowego z każdego roku jest obowiązkiem wszystkich osób, które otrzymały dochód. Sprawa osób pracujących częściowo za granicą jest szczególnie istotna, ponieważ przed urzędem skarbowym należy przedstawić dochody z pracy zagranicznej i tej wykonywanej w Polsce, jeśli taka była. Takie przepisy tworzą wiele pytań, dlatego w telegraficznym skrócie podpowiadamy, jak rozliczyć PIT z Holandii.

Znika ulga abolicyjna od 2021 roku!

Najważniejszą zmianą dla osób zatrudnionych w Holandii jest usunięcie ulgi abolicyjnej od 1 stycznia 2021 roku. To duży cios zwłaszcza finansowy dla rezydentów podatkowych z Polski, ponieważ odliczenie podatków za dochody zagraniczne przestaje być możliwie! Wcześniej ludzie zatrudnieni za granicą mogli przy zachowaniu określonych zasad odliczyć podatek za uzyskany dochód poza Polską. To właśnie była ulga abolicyjna. Od 2021 roku wszystkie pieniądze zaliczane do kategorii dochody, które udało się zarobić na przykład w Holandii, tracą możliwość odliczenia części podatku.

Czyli składając zeznanie podatkowe z 2021 roku wszystkie osoby legalnie zatrudnione w Polsce i posiadające zatrudnienie w ojczyźnie muszą spotkać się na nowych zasadach z polskim fiskusem. Dotyczy to także ludzi, którzy mają centrum interesów życiowych na terenie Polski. Tutaj można wpisać zobowiązania finansowe, nieruchomości, członków najbliższej rodziny. Jednak aktualnie urząd skarbowy zajmie się zarobkami za 2020 rok, dlatego pora dowiedzieć się, jak rozliczyć PIT z Holandii.

Jak rozliczyć PIT z Holandii? Zacznij od spotkania z niderlandzkim urzędem!

Oczywiście, żeby rozpocząć proces składania zeznania podatkowego w Polsce, w którym znajdują się również dochody z pracy w Holandii, najpierw musisz spotkać się z urzędnikiem w Niderlandach. Tam powinno dojść do prawidłowego rozliczenia uzyskanego dochodu z legalnie podjętej pracy. Tutaj należy pamiętać, że każdy dochód podlega rozliczeniu. Unikanie odprowadzenia podatków uznaje się za wykroczenie skarbowe.

Zasady rozliczania podatku w Polsce

Wynagrodzenie uzyskane w Niderlandach podlega pewnym zasadom, które uwzględnia się w Polsce. Przede wszystkim pieniądze należy przeliczyć na złotówki po uśrednionym kursie euro z NBP. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, możesz odliczyć od tej kwoty aż piętnaście euro diety dziennej, jeśli mieści się ona w granicach pięćdziesięciu euro.

Jeśli planujesz wrócić do Polski tylko na określony czas, należy ustalić zaliczki od zarobków z Holandii, które pójdą na korzyść podatków. Wszystkie obliczenia powinny uwzględniać stawkę osiemnastoprocentową. Gdy dodatkowo możesz wykazać dochód z pracy na terenie kraju, po obliczeniu wszystkich zaliczek oraz odliczeniu diet, należy zarobki niderlandzkie przewalutować na złotówki i zsumować z wynagrodzeniem polskim.

PIT 36 powinien być uzupełniony o rubryki PIT/ZG, gdzie wpisuje się wszystkie deklarowane w dokumencie dochody. Obecnie dużym ułatwieniem na pewno jest fakt, że wnioski składane elektronicznie można bezbłędnie wypełnić samemu. Teraz już wiesz, jak rozliczyć PIT z Holandii legalnie i bezpiecznie w Polsce!

Promocje

Płatność online Płatność online -10% od ceny biletu
Grupy zorganizowane Grupy zorganizowane (od 3 osób) -10% od ceny biletu
Ósmy przejazd za 1zł Ósmy przejazd gratis (odbierz od kierowcy kartę Stałego Klienta)

Trasa przejazdu i rozkład jazdy

Polska

Polska

Lubelskie
Mazowieckie
Łódzkie
Wielkopolskie
Lubuskie
Niemcy

Niemcy

środkowe Niemcy
Holandia

Holandia

całe terytorium Holandii
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Polski

Poniedziałek
Wtorek
Czwartek
Piątek
Sobota
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Holandii

Wtorek
Środa
Piątek
Sobota
Niedziela

Kontakt

BeeGee Bus Kamil Wawryniuk

TEL PL 0048 504 703 900
TEL NL 0031 626 281 810
MAIL Włącz javascript, aby zobaczyć adres e-mail

ul. Zygmunta Starego 11/10
21-500 Biała Podlaska

NIP 5372475481
REGON 362792130

Rezerwacje

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów:

TEL PL: 0048 504 703 900
TEL NL: 0031 626 281 810

a także korzystając z poniższego formularza:

wyślij

Numer konta do płatności za przejazd: 37 1020 5558 0000 8702 3119 6761 (Kod Swift BPKOPLPW).

Płatności przelewem prosimy dokonać najpóźniej 2 dni przed odjazdem tak, aby przelew zdążył się zaksięgować. Jeśli do planowanego odjazdu zostało mniej niż 2 dni obowiązuje płatność gotówką.

Wi-Fi

Wi-Fi

DVD

DVD

Gniazdka 230V

Gniazdka 230V

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Pełna regulacja foteli

Regulowane fotele