TEL PL: 0048 504 703 900 TEL NL: 0031 626 281 810

Jak długo idzie przelew z Niemiec do Polski?

Należysz do milionowej rzeszy Polaków, którzy przewrócili swoje życie do góry nogami i postanowili zarabiać w Niemczech? Niezależnie od tego, czy jesteś pielęgniarką, monterem mebli kuchennych czy zbierasz szparagi, na pewno interesuje cię, jak sprawnie przesłać zarobione pieniądze rodzinie lub kontrahentom w kraju. Sprawdźmy, ile idzie przelew z Niemiec do Polski.

Z banku do banku

Najbezpieczniejszą formą wysyłki pieniędzy jest przelew z banku w Niemczech do banku w Polsce. Rzecz jasna, i nadawca w Niemczech, i odbiorca w Polsce muszą mieć konto w banku; za założenie w Niemczech zazwyczaj się nie płaci. Przelewy będą tańsze, jeśli odbiorca będzie dysponował kontem w euro. I nie można zapominać, że przelewy walutowe nigdy nie są darmowe - od tego się nie ucieknie.

Różne prędkości

Jak długo idzie przelew? Zależy to od kilku czynników: waluty przekazu, lokalizacji obu banków, określonych przez nie godzin sesji wychodzących przychodzących oraz pory dnia, kiedy robisz przelew. W Unii stosowane są zazwyczaj dwa systemy przelewów zagranicznych. W systemie SEPA, przystępnym cenowo, jedyną dostępną opcją czasową jest dotarcie do odbiorcy na D+1 (co oznacza, że przelew zostanie uznany na rachunku odbiorcy następnego dnia po zleceniu). Gdy korzysta się z drugiego najpopularniejszego w Europie systemu SWIFT, można wybrać dość drogi transfer ekspresowy (pieniądze docierają tego samego dnia) albo tańszy standardowy – wtedy pieniądze dostarczone są 2-3 dni po zleceniu.

Najlepiej przez internet

Dlaczego na międzynarodowe przekazy trzeba tak długo czekać? Ponieważ – mimo wielu wewnątrz unijnych ułatwień – mamy tu do czynienia z listą pośredników, przez których przechodzi taka transakcja. Pamiętaj, że zaoszczędzisz wiele czasu, jeśli skorzystasz z bankowości internetowej. Kilka kliknięć wystarczy, by rozpocząć operację bankową i wyprawić pieniądze w drogę do Polski. Przelew internetowy idzie dużo szybciej!

Jeśli nie znasz języka

Nie znasz niemieckiego i nie wiesz, jak obsługiwać niemieckie konto internetowe, a do najbliższej placówki banku masz 40 km? Skorzystaj z platformy internetowej do robienia przelewów. Wpisujesz dane kont bankowych i gotowe. Jeśli opłacisz wariant ekspresowy, z pomocą takiego pozabankowego pośrednika pieniądze trafią do odbiorcy już po kilku godzinach. Przy planowaniu wysyłki pieniędzy, pamiętaj o tym, że realizując swe zadania banki liczą dni robocze. Gdy masz informację swojego banku ile idzie przelew z Niemiec musisz wziąć pod uwagę jedynie dni powszednie. Odpadają więc weekendy oraz dni świąteczne, a te mogą różnie wypadać w Polsce i różnie w Niemczech.

Promocje

Płatność online Płatność online -10% od ceny biletu
Grupy zorganizowane Grupy zorganizowane (od 3 osób) -10% od ceny biletu
Ósmy przejazd za 1zł Ósmy przejazd gratis (odbierz od kierowcy kartę Stałego Klienta)

Trasa przejazdu i rozkład jazdy

Polska

Polska

Lubelskie
Mazowieckie
Łódzkie
Wielkopolskie
Lubuskie
Niemcy

Niemcy

środkowe Niemcy
Holandia

Holandia

całe terytorium Holandii
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Polski

Poniedziałek
Wtorek
Czwartek
Piątek
Sobota
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Holandii

Wtorek
Środa
Piątek
Sobota
Niedziela

Kontakt

BeeGee Bus Kamil Wawryniuk

TEL PL 0048 504 703 900
TEL NL 0031 626 281 810
MAIL Włącz javascript, aby zobaczyć adres e-mail

ul. Zygmunta Starego 11/10
21-500 Biała Podlaska

NIP 5372475481
REGON 362792130

Rezerwacje

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów:

TEL PL: 0048 504 703 900
TEL NL: 0031 626 281 810

a także korzystając z poniższego formularza:

wyślij

Numer konta do płatności za przejazd: 37 1020 5558 0000 8702 3119 6761 (Kod Swift BPKOPLPW).

Płatności przelewem prosimy dokonać najpóźniej 2 dni przed odjazdem tak, aby przelew zdążył się zaksięgować. Jeśli do planowanego odjazdu zostało mniej niż 2 dni obowiązuje płatność gotówką.

Wi-Fi

Wi-Fi

DVD

DVD

Gniazdka 230V

Gniazdka 230V

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Pełna regulacja foteli

Regulowane fotele