TEL PL: 0048 504 703 900 TEL NL: 0031 626 281 810

Z czego słynie Holandia? Poznaj to wyjątkowe miejsce w Europie!

Królestwo Niderlandów, tak oficjalnie nazywa się Holandia. Jako państwo kojarzy się przede wszystkim z Europą, jednak posiada gminy zamorskie Bonaire, Sint Eustatius i Saba. Skojarzenia na temat tego niewielkiego państwa mogą być skrajnie różne, dlatego dzisiaj podpowiemy, z czego słynie Holandia. Taka wiedza może się przydać, jeśli decydujesz się na wyjazd do państwa tulipanów, wiatraków i rowerów.

Wiatraki, tulipany i rowery - symbole Holandii

Gdy w głowie przywołujesz sobie skojarzenia odnośnie Holandii, na pewno w ścisłej czołówce znajdą się wiatraki. Kraj położony w większości poniżej poziomu morza, czyli w geograficznej depresji, należy do państw, w których przez ponad trzysta dni w roku wieje wiatr. Taki naturalny potencjał już od końcówki XIV wieku wykorzystywali Holendrzy. Wiatraki były maszynami, które mieliły zboże, dostarczały wodę i inne produkty potrzebne do życia. Aktualnie zabytkowych wiatraków w tym niewielkim królestwie jest ponad tysiąc!

Jeśli zwracasz uwagę bardziej na roślinność, zapewne wiesz, z czego słynie Holandia. Tulipany należą do jednego z najważniejszych symboli tego państwa. Wynika to przede wszystkim z plantacji tych kwiatów, które cieszą się dużą popularnością i należą do ważnych elementów holenderskiej gospodarki. Co ciekawe, pochodzenie tulipanów owiane jest pewną tajemnicą, ponieważ według jednych źródeł wywodzą się one z Turcji.

Jako trzeci symbol Holandii często wymieniane są rowery. Podróżowanie tym klasycznym środkiem transportu jest bardzo popularne i praktycznie wszyscy Holendrzy mają jeden rower! Szacuje się, że ten mały kraj ma aż piętnaście tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych, a niektóre z nich są podgrzewane!

Z czego słynie Holandia? Wysoka gęstość zaludnienia, wąskie budynki i otwierane na zewnątrz okna!

Istnieją mniej oficjalne rzeczy, których warto być świadomym. Z czego słynie Holandia w codziennym życiu? Przede wszystkim z wysokiej gęstości zaludnienia, ponieważ jest ona najwyższa w Europie. Zwłaszcza w Amsterdamie lub Eindhoven praktycznie każdego dnia trzeba nastawić się na pełne ulice, kolejki w sklepach i kłopoty z parkingiem.

Od kilkuset lat przekłada się to na zabudowę największych miast, ponieważ jest ona bardzo zwarta. Strome i wąskie schody na piętra to jeden z symboli holenderskich kamienic. Możesz zadać sobie pytanie, jak w takiej sytuacji wnieść do mieszkania pralkę, albo szafę? Okazuje się, że wykorzystuje się do tego okna. Jednak otwierają się one najczęściej na zewnątrz! Zatem do wnoszenia ciężkich przedmiotów do kamienic, a także do mycia okien wynajmuje się firmy, które zajmują się tym od strony ulicy.

KLM, Heineken, Phillips i port w Rotterdamie - towary eksportowe Holandii

Poza rzeczami, które są charakterystyczne dla Holandii z punktu widzenia codziennego życia, warto zdawać sobie sprawę również z firm o międzynarodowej sławie. Do ścisłej czołówki należą linie lotnicze KLM, to najstarszy przewoźnik na świecie. Już w 1919 roku transport drogą powietrzną był mocno rozwijany. Drugim produktem eksportowym Holandii jest browar Heineken. Od końca XVIII wieku produkuje warzone piwo znane na całym świecie. Jednym z największych odbiorców tego trunku są Stany Zjednoczone. Na uwagę zasługuje marka Phillips, ponieważ w branży elektronicznej jest ona pionierem. Sprzęt codziennego użytku, żarówki i wiele innych artykułów w ich wykonaniu należy do światowej czołówki!

Jeśli interesujesz się transportem morskim, koniecznie zobacz jeden z największych portów na świecie. W Rotterdamie obsługuje się ponad czterdzieści procent wszystkich towarów, które docierają drogą morską do Europy! Teraz już wiesz, z czego słynie Holandia, to kraj wielu kontrastów, które mogą się podobać.

Promocje

Płatność online Płatność online -10% od ceny biletu
Grupy zorganizowane Grupy zorganizowane (od 3 osób) -10% od ceny biletu
Ósmy przejazd za 1zł Ósmy przejazd gratis (odbierz od kierowcy kartę Stałego Klienta)

Trasa przejazdu i rozkład jazdy

Polska

Polska

Lubelskie
Mazowieckie
Łódzkie
Wielkopolskie
Lubuskie
Niemcy

Niemcy

środkowe Niemcy
Holandia

Holandia

całe terytorium Holandii
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Polski

Poniedziałek
Wtorek
Czwartek
Piątek
Sobota
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Holandii

Wtorek
Środa
Piątek
Sobota
Niedziela

Kontakt

BeeGee Bus Kamil Wawryniuk

TEL PL 0048 504 703 900
TEL NL 0031 626 281 810
MAIL Włącz javascript, aby zobaczyć adres e-mail

ul. Zygmunta Starego 11/10
21-500 Biała Podlaska

NIP 5372475481
REGON 362792130

Rezerwacje

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów:

TEL PL: 0048 504 703 900
TEL NL: 0031 626 281 810

a także korzystając z poniższego formularza:

wyślij

Numer konta do płatności za przejazd: 37 1020 5558 0000 8702 3119 6761 (Kod Swift BPKOPLPW).

Płatności przelewem prosimy dokonać najpóźniej 2 dni przed odjazdem tak, aby przelew zdążył się zaksięgować. Jeśli do planowanego odjazdu zostało mniej niż 2 dni obowiązuje płatność gotówką.

Wi-Fi

Wi-Fi

DVD

DVD

Gniazdka 230V

Gniazdka 230V

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Pełna regulacja foteli

Regulowane fotele