TEL PL: 0048 504 703 900 TEL NL: 0031 626 281 810

Czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu osób szansa na atrakcyjne zarobki, poznanie nowych osób i rozpoczęcie nowej drogi życia. Zdarza się, że emigracja zarobkowa jest wyłącznie chwilowa, ponieważ może to być praca w okresie letnim, jednak codziennością są również wyjazdy na stałe. W każdej z tych sytuacji dochód uzyskiwany co miesiąc jest kwestią najważniejszą, ale przepisy skarbowe mogą być niezrozumiałe. Dlatego z dzisiejszego wpisu dowiesz się, czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe.

Zadbaj o legalny pobyt i zatrudnienie za granicą!

Najważniejsza kwestia związana z emigracją zarobkową powinna skoncentrować się na legalnym pobycie i zatrudnieniu. W przypadku państw zjednoczonych w ramach Unii Europejskiej każda osoba bez ograniczonych swobód obywatelskich wyrokami sądów może przemieszczać się po kontynencie, podejmować pracę, rozpoczynać studia lub osiedlić się na czas emerytury w innym kraju. Najczęściej pobyt dłuższy niż trzy miesiące należy zgłosić w stosownym urzędzie. Wtedy do rejestracji tymczasowego miejsca zamieszkania potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Gdy zdecydujesz się podjąć pracę za granicą, koniecznie zadbaj o legalne zatrudnienie, ponieważ wtedy masz możliwość korzystania z opieki medycznej i innych praw, które przysługują pozostałym mieszkańcom danego państwa. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że oficjalny pobyt i otrzymywanie dochodu, wiąże się z określonymi zobowiązaniami skarbowymi. Zatem, czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe? Do ilu lat wstecz można rozliczyć dochód? Takie pytania pojawiają się bardzo często.

Czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe? Dowiedz się, jak jest naprawdę!

Jeszcze kilka lat temu w sieci pojawiały się informacje, że rozliczenie dochodu przed holenderskim urzędem skarbowym jest dobrowolne. Aktualnie w 2020 roku przed takim obowiązkiem stoją wszyscy legalnie zatrudnieni pracownicy. Wielkość zarobków oraz czas pracy mają mniejsze znaczenie. Brak złożonych dokumentów w ramach zeznania podatkowego w określonym przepisami terminie oznacza wykroczenie skarbowe. Można rozliczyć dochód do pięciu lat wstecz, później sprawy uznawane są za przedawnione.

Przekroczenie terminu składania zeznań podatkowych w danym roku ma swoje konsekwencje. Wtedy urzędy holenderskie (Belastingdienst) wysyłają pismo, które należy traktować jako przypomnienie o złożeniu zeznania podatkowego (Aangiftebrief). Od dostarczenia listu masz dziesięć dni na uzupełnienie stosownych dokumentów. Gdy ponownie zabraknie reakcji z Twojej strony, pojawią się kary finansowe od 369 euro do 5279 euro!

Warto rozliczać się z holenderskim urzędem skarbowym!

Teraz już wiesz, czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe. W Polsce każdy kontakt z urzędem skarbowym wzbudza napięcie, jednak w przypadku holenderskich urzędników może być inaczej! Przede wszystkim ludzie zatrudnieni, jako pracownicy sezonowi z reguły mają dużą nadpłatę podatku. To powoduje, że przysługuje im zwrot ze strony urzędu. Gdy mimo wszystko masz niedopłatę, jej wysokość jest dużo niższa od kar finansowych, jakie na Tobie mogą ciążyć ze względu na przekroczenie terminu złożenia zeznania podatkowego.

Promocje

Płatność online Płatność online -10% od ceny biletu
Grupy zorganizowane Grupy zorganizowane (od 3 osób) -10% od ceny biletu
Ósmy przejazd za 1zł Ósmy przejazd gratis (odbierz od kierowcy kartę Stałego Klienta)

Trasa przejazdu i rozkład jazdy

Polska

Polska

Lubelskie
Mazowieckie
Łódzkie
Wielkopolskie
Lubuskie
Niemcy

Niemcy

środkowe Niemcy
Holandia

Holandia

całe terytorium Holandii
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Polski

Poniedziałek
Wtorek
Czwartek
Piątek
Sobota
Dzień i godzina odjazdu

Odjazd z Holandii

Wtorek
Środa
Piątek
Sobota
Niedziela

Kontakt

BeeGee Bus Kamil Wawryniuk

TEL PL 0048 504 703 900
TEL NL 0031 626 281 810
MAIL Włącz javascript, aby zobaczyć adres e-mail

ul. Zygmunta Starego 11/10
21-500 Biała Podlaska

NIP 5372475481
REGON 362792130

Rezerwacje

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów:

TEL PL: 0048 504 703 900
TEL NL: 0031 626 281 810

a także korzystając z poniższego formularza:

wyślij

Numer konta do płatności za przejazd: 37 1020 5558 0000 8702 3119 6761 (Kod Swift BPKOPLPW).

Płatności przelewem prosimy dokonać najpóźniej 2 dni przed odjazdem tak, aby przelew zdążył się zaksięgować. Jeśli do planowanego odjazdu zostało mniej niż 2 dni obowiązuje płatność gotówką.

Wi-Fi

Wi-Fi

DVD

DVD

Gniazdka 230V

Gniazdka 230V

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Pełna regulacja foteli

Regulowane fotele